U nás se setkáte s klasickým i dynamickým pojetím jógy. Lekce se snažíme vést směrem k bdělé pozornosti, vnímání vlastního těla, učíme zdravému jógovému pohybu a především se zabýváme dechem. Lekce jsou vhodné pro začínající i pro déle praktikující.  

cara
aktualita

HATHAJÓGA

Hathajógu vedeme v pomalém a klidném tempu. Důraz klademe na výuku jednotlivých ásán (pozic) s delšími výdržemi a sestavy pozic, zaměřujeme se na nácvik plného jógového dechu a dalších dechových technik, součástí jsou vedené relaxace a meditace. Pro správný nácvik pozic využíváme pomůcky jako pásky, bločky nebo válce. Každá lekce je jiná, některou tematicky cílíme na určitou část těla nebo využíváme účinky vybraných pozic. Postupně tak protáhneme a posílíme celé tělo, zpevníme hluboké svaly břicha a zad. Učíme se vnímat své hranice a s láskou respektovat své tělo. Ve vedení lekcích hathajógy se pravidelně střídáme.

TERMÍNY: úterý 18:00-19:30, úterý 19:45-21:10, čtvrtek 8:15-9:45, neděle 18:00-19:30

 

POWERJÓGA

Jedná se o dynamický styl jógy, kde plynule v rytmu dechu přecházíme z pozice do pozice. V některých pozicích setrváváme s delší výdrží. Hlavním sestavou je pozdrav slunci, do které jsou vkládány pozice vstoje. Důraz klademe na propojení pohybu s dechem, toto propojení postupně směřuje mysl dovnitř. Cvičení rozvíjí flexibilitu a sílu celého těla, zpevňuje hluboké svaly těla, vyrovnává svalové dysbalance, tvaruje problémové partie, zbavuje únavy, napětí a stresu. Při lekcích powerjógy není záměrem se zpotit a vyčerpat se. Spíše naopak. Po skončení lekce bychom se měli ideálně cítit příjemně protažení, plní energie a mentálně osvěžení. Součástí lekce je rovněž nácvik relaxačních a dechových technik. Ve vedení powerjógy se pravidelně střídáme.

TERMÍN: čtvrtek 19:40-21:10
aktualita

 

aktualita

TERAPEUTICKÁ JÓGA

Terapeutická jóga je velmi jemná lekce jógy vedená v pomalém tempu. Je zaměřena na správné zaujetí pozice, při níž využíváme pomůcky jako deky, bločky, válce, pásky a opory o zeď. Každá lekce je jiná, někdy více relaxujeme, někdy se více zaměřujeme na určitou část těla. Každopádně nám jde vždy o vědomí dechu, o zdravý pohyb, procítění si vlastního těla, zvnitřnění a zklidnění. Cvičíme pozice na zpevnění hlubokých svalů břicha a zad, pozice, které slouží jako prevence proti bolavým zádům, pozice uvolňující a protahující oblast kyčlí, ramen, šíje. Součástí lekce jsou dechová cvičení (nácvik plného jógového dechu a dalších dechových technik) a meditačně relaxační cvičení. Tato jóga je vhodná i pro začátečníky. Lekce terapeutické jógy vede Irena.

TERMÍN: středa 18:00-19:30

 

JÓGA NEJEN PRO MUŽE aneb do kondice s jógou

Jedná se o silovější pojetí jógového cvičení. V lekcích se zaměřujeme na nácvik a správné zaujetí pozic. Pozice propojujeme do sestav, které rozvíjí flexibilitu a sílu celého těla. Cvičíme pozdrav slunce a jeho různé obměny, v rytmu dechu přecházíme z pozice do pozice, v některých pozicích zůstáváme s delší výdrží. Důraz je kladen na propojení dechu a pohybu, tak aby dech byl hybnou silou celé lekce. Součástí lekce jsou relaxační a meditační cvičení a dechové techniky podporující životní energii. Po lekci se můžete cítit příjemně protažení, posílení, plní životní síly a současně uvolnění. Lekci jógy nejen pro muže vede Robert.

TERMÍN: pondělí 18:00-19:30
aktualita